بدون اتلاف وقت، در هر مکانی بهترین ها را انتخاب کنید

اصول صحیح نگهداری نقره

اصول صحیح نگهداری نقره

در این مقاله از نقره گل به اصول نگهداری ظروف نقره اشاره شده و همچنین روش هایی برای نگهداری ظروف نقره پیشنهاد شده که در نهایت نظر نقره گل درباره این روش ها گفته شده که آیا مناسب هستند یا خیر ؟

افراد با تجربه معتقدند که برای نگه داری ظروف و وسایل نقره ، باید به طور مداوم از آنها استفاده نمود.تجربه نیز ثابت کرده که این باور درست است ، اما بسیاری از افراد وسایل نقره خود را پنهان میکنند و فقط در مواقع خاص از آنها استفاده میکنند.

همچنین یکی از باورهای قدیمی در مورد نحوه نگهداری از ظروف نقره ای اینگونه میگوید که بهنر است ظروف نقره ایی، داخل کیسه های پلاستیکی نگهداری شوند.

اما با گذشت زمان دانشمندان به این نتیجه رسیدند که این روش به هیچ وجه درست نیست و باعث آسیب رسیدن به آنها میشود، چرا که کیسه های پلاستیکی حاوی مقادیر زیادی گوگردند که باعث آسیب دیدن بافت ظروف نقره میشود.


خواص نقره برای بدن انسان
اصول انتخاب مدل آینه و شمعدان عروس چگونه است؟

سه روش طبیعی برای نگه داری خانگی ظروف نقره

 1. یک ورقه آلومینیومی را داخل یک ظرف بزرگ قرار دهید به طوریکه قسمت براق آن به سمت بالا باشد . ظرف نقره ایی کدر شده خود را بر روی ورقه آلومینیومی قرار دهید ، سپس آن را از آب جوش پرکنید.
  در آخر چند قاشق غذاخوری نمک خوراکی نیز به آن اضافه کنید. مشاهده خواهید کرد که لکه های تیره از روی ظروف نقره ای به سمت ورقه آلومینیومی حرکت میکنند.
  در صورت لزوم اقدامات ذکر شده را تکرار کنید ، بعد از تمیز کردن میتوانید جهت اطمینان خاطر ظروف نقره خود را با دقت با آب گرم و صابون بشویید.

  تمیز کردن با آلومینیوم
  تمیز کردن با آلومینیوم
 2. میتوانید برای تمیز کردن ظروف نقره خود از خمیر دندان استفاده کنید ، در این روش کافی است مقداری خمیردندان را با کمک یکی از انگشتان دست و یا با استفاده از یک پارچه نرم بر روی تمام قسمت های تیره و کدر شده بکشید و سپس با آب گرم بشوید و خشک کنید.
  در صورت لزوم برای دستیابی به نتیجه بهتر میتوانید بار دیگر همین کار را تکرار کنید تا به سطح براق تری دست یابید.

  پاک کردن نقره با خمیر دندان
  پاک کردن نقره با خمیر دندان
 3. در سومین روش طبیعی برای نگه داری خانگی ظروف نقره میتوان از یک اسفنج نرم برای پاک کردن آن استفاده نمود . ب این صورت که ابتدا اسفنج خود را با مقداری آب گرم مرطوب کرده و فشار دهید تا کاملا آب آن گرفته شود.
  سپس مقداری نمک خوراکی بر روی اسفنج خود پاشیده و به آرامی بر روی ظرف نقره ای خود بکشید ، در صورت لزوم میتوانید روش ذکر شده را تکرار کنید ، این روش یکی از ساده ترین و کارا ترین روش هاست ، البته باید هنگام تمیز کردن آن دقت کنید تا به ظرف خود آسیبی وارد نکنید.

  اسفنج نرم برای پاک کردن
  اسفنج نرم برای پاک کردن

   

نقره ذاتا تمایل به ترکیب با هوا دارد و این ترکیب باعث کدر و یا زرد شدن رنگ نقره میشود و این امری طبیعی است (به شرط صحیح بودن عیار) ولی برای رفع این مورد راههای مختلفی پیشنهاد میشود از جمله روش های خانگی فوق که تا حدودی روش های مناسبی نمی باشند.

نتیجه گیری

از این رو بهترین روش نگهداری نقره این هست که ظروف و یا وسایل نقره خود را به یکی از فروشگاه ها یا کارگاه های ساخت نقره برده تا آنها را پرداخت کاری کنند و سپس با لاک مخصوص محافظ لایه ایی روی نقره پوشیده شود و به این ترتیب ظروف و وسایل نقره مدت زیادی به حالت نو در منزل خواهد ماند.

البته به شرطی که هم از لاک مرغوب استفاده شود و هم شرایط محل نگهداری نقره مناسب باشد مثلا رطوبت زیادی نداشته باشد.

همچنین برای نگهداری نقره به هیچ عنوان نباید از مواد شوینده و جلا دهنده ها و دستمال مرطوب استفاده کرد . ظروف و وسایل نقره را فقط باید با دستمال خشک گردگیری نمود .
اگر شرایط گفته شده در بالا رعایت شوند نقره جات مدت زمان طولانی (از زمان پرداخت کاری تا 10 سال) میتواند عین روز اول باقی بمانند.

منبع : نقره گل

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه